Zaļā siena ir moderns telpaugu eksponēšanas veids, kas uzlabo ne vien telpas estētisko tēlu, bet arī gaisa kvalitāti. Hercs Flora ir Latvijā vienīgais uzņēmums, kas piedāvā plaša klāsta zaļo sienu sistēmas – iebūvētas un brīvstāvošas telpaugu sienas, sūnu sienas un dekoratīvas mākslīgo augu sienas.

Iebūvēta zaļā augu siena

Iebūvēta zaļā siena ir unikāls dizaina risinājums, kas vienlaikus ir efektīvs interjera elements un atspoguļo tādas uzņēmuma vērtības kā ilgtspējīga, ekoloģiska un dabai draudzīga darbība. Šāda sistēma ir piemērota lielu laukumu noklāšanai vietās, kur ir pieejams ūdens pievads un kanalizācijas notece. Hercs Flora ir Latvijā vadošais augu sienu uzstādītājs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi. 

Lasīt vairāk

Brīvstāvoša augu siena

Brīvstāvošā siena ir brīvi pārvietojama pašcirkulācijas sistēma, kam nav nepieciešams ūdens pievads un ko var viegli pārvietot telpā, kad un kur gribas. Konstrukcija ir nodrošināta ar apgaismojumu, klienta izvēlētiem augiem un laistīšanas sistēmu. Tā ir pilnīgi mobila un ar automātikas palīdzību spēj pati sevi nodrošināt ar visiem augiem nepieciešamajiem procesiem, augu laistīšanu pielāgojot atkarībā no apstākļiem telpā. 

Lasīt vairāk

Stabilizēto sūnu siena

Stabilizēto sūnu siena ir inovatīvs veids, kā integrēt dabas elementus jebkurā telpā. Tā aizņem maz vietas, neprasa gandrīz nekādu kopšanu un izskatās lieliski dažādos apstākļos. Šāda izvēle ir ļoti laba alternatīva dzīvo augu sienai un augstvērtīgs dizaina elements pati par sevi. Sūnu porainā faktūra ir sekmīgs skaņas apslāpētājs, kā arī absorbē gaisā sastopamās kaitīgās vielas.

Lasīt vairāk

Sadarbības partneri

Zaļās sienas uzstādīšana

SAZINĀTIES AR MUMS

Pildas iela 16B, Rīga, LV-1035

+371 29478797, +371 29491661

info@hercs.lv

Ziņas pielikums

vai pievienojiet failus šeit
faila izmērs līdz 1MB un pielikuma izmērs līdz 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Noņemt

Vertikāls dārzs - sena ideja

Ideja par vertikālo dārzu jeb zaļo sienu pirmo reizi realizēta 1938. gadā, kad kāds Ilinoisas Universitātes profesors to uzstādīja savās mājās pēc ilgstošiem eksperimentiem ar tehnoloģijām un augu šķirnēm. Viņa patentētā ideja joprojām tiek izmantota par pamatu mūsdienu vertikālo dārzu radīšanai. 

Aizvadītajos 20 gados zināmākais vārds dzīvo augu sienu kontekstā ir franču dizainers Patriks Blanks, kurš ar savu filozofiju ir aizsācis mūsdienu zaļo augu kultu. Viņš ir radījis neskaitāmus projektus visā pasaulē, padarot dzīvo augu sistēmas par vienu no biofiliska dizaina un interjera galvenajām sastāvdaļām. To popularitāti var skaidrot gan ar jauna dizaina virziena attīstību, gan eko domāšanu un vēlmi uzlabot gaisa kvalitāti pārpildītajās pilsētās.

Zaļās sienas pozitīvā ietekme uz korporatīvo vidi

Lieli nopelni tehnoloģijas attīstībā veltāmi uzņēmumiem, kas saskatījuši idejas vērtību klientu un darbinieku acīs un to jau ir ieviesuši korporatīvajā vidē. Lai gan to ir krietni vairāk, par galvenajiem augu sistēmas ieguvumiem var uzskatīt turpmāk minētos faktorus. 

  • Tā norāda uz videi draudzīga, ekoloģiski atbildīga uzņēmuma vērtībām, kas ir vienlīdz svarīgi gan vietēja mēroga uzņēmumiem, gan lielām starptautiskām korporācijām, kas rūpējas par ilgtspēju.
  • Augu sistēmas samazina trokšņu līmeni. Vislabāk skaņu absorbē stabilizēto sienu sistēmas, kas ar savu poraino struktūru nevada skaņu un ir ļoti sekmīgs skaņas izolators.
  • Plašā augu klātbūtne uzlabo telpas mitruma līmeni. Īpaši būtiski tas ir apkures sezonā vai telpās, kas netiek dabiski vēdinātas.
  • Zaļā siena mazina telpās sastopamo piesārņojumu, kas rodas no mēbeļu lakām, sadzīves ķīmijas un sintētiskiem apdares materiāliem, absorbējot to augu lapās vai sakņu sistēmās. 
  • Apzaļumotas telpas uzlabo darbinieku produktivitāti, sekmējot darbspējas, paaugstinot koncentrēšanos un vispārējo apmierinātību ar vidi.
  • Augu klātbūtne palīdz novērst stresu darbavietā, kā arī samazina slimošanas risku. 
  • Augstvērtīgs interjers, kurā iekļauta mūsdienīga telpu apzaļumošanas pieeja, paaugstina nekustamā īpašuma vērtību.

Kādi augi ir piemēroti stādīšanai zaļajā sienā? 

Katrai telpai piemīt specifiska vide, kas ietekmē augu izvēli, tomēr visbiežāk šādām dzīvo augu sienām izmanto spatifīlu, dracēnu, scindapsi un monsteru. Telpās izvietojot šādu sistēmu, svarīgi ir uzstādīt arī speciālu apgaismojumu – tas ir ne vien vitāli nepieciešams augu dzīvotspējai un attīstībai, bet arī izcels sienas estētisko pusi. 

Zaļā siena ir piemērota dažādu nozaru uzņēmumiem un telpām, un tās radītie ieguvumi aizvien biežāk mudina lemt par tās ieviešanu. Neatkarīgi no tā, kuru no veidiem izvēlēsities – brīvstāvošu telpaugu sienu, sūnu sienu vai dekoratīvu mākslīgo augu sienu –, Herca Floras pieredzējusī komanda palīdzēs nonākt pie gaidītā rezultāta. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par iespējām!

Vairāk