Iebūvēta zaļā siena ir unikāls dizaina risinājums, kas vienlaikus ir efektīvs interjera elements un atspoguļo tādas uzņēmuma vērtības kā ilgtspējīga, ekoloģiska un dabai draudzīga darbība. Šāda sistēma ir piemērota lielu laukumu noklāšanai vietās, kur ir pieejams ūdens pievads un kanalizācijas notece. Hercs Flora ir Latvijā vadošais augu sienu uzstādītājs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi. 

Augu sienas klātbūtne rada vizuālo efektu, kas atstāj iespaidu uz klientu, kā arī dod signālu darbiniekiem, ka tie strādā pret vidi atbildīgā uzņēmumā, kam rūp darbinieku labsajūta un veselība. Šāds telpaugu izmantojums rada pozitīvu ietekmi arī uz telpas gaisa stāvokli, jo tie absorbē oglekļa dioksīdu, oglekļa monoksīdu, benzolu, attīrot un mitrinot gaisu, kā arī radot papildu skābekli. Šādā vidē uzlabojas darbinieku darbspējas un klientu pašsajūta.  

Zaļo sienu tehnoloģiskās iespējas

Pirmās mūsdienīgās iebūvētās zaļo sienu sistēmas parādījās ap 2005. gadu. Tās bija primitīvas, ļoti dārgas konstrukcijas ar iespēju stādīt ļoti ierobežotu augu sortimentu. Šo 16 gadu laikā ir strauji augušas tehnoloģiskās iespējas, un šobrīd zaļajā sienā var iekļaut ļoti dažādus augus. Milzīgā apjomā ir attīstījušās neskaitāmas sistēmas un uzstādīšanas variācijas, padarot tehnoloģiju vienkāršāku un patērētājam pieejamāku. 

Šobrīd vairs nav jāraizējas pat par ikdienas rūpēm – sienas uzturēšana ir automatizēta. Mūsdienās iebūvētu augu sienu laista datorizēta kapilārā sistēma, kur ūdens tiek pievadīts katram augam atsevišķi. Lai to realizētu, pirms sienas uzstādīšanas vietai, kur sienu paredzēts izvietot, nepieciešams nodrošināt ūdens pievadu un kanalizācijas noteci. Projekta izstrādātājam jāparedz arī elektrības un apgaismojuma pievads.

Iebūvēto zaļo sienu veidi

Katras sienas dizains tiek veidots individuāli, ņemot vērā klienta vadlīnijas un budžeta iespējas. Augus var kombinēt neskaitāmās versijās, vadoties pēc šķirnēm, faktūrām un krāsām. Atkarībā no apgaismojuma iespējams izvēlēties telpaugus, kas būs piemēroti tumšākām vai gaišākām vietām. Tāpat Hercs Flora piedāvā divu veidu iebūvējamās dzīvās zaļās augu sienas: modulāro augu sienu un tekstila kabatu sienu. 

Modulārā zaļā siena

Mūsu modulārā zaļā siena ir vairāku vertikālo moduļu kopums – tā ir augstas kvalitātes un izturības konstrukcija, veidota no 100% pārstrādāta plastikāta materiāla. Moduļi pieejami ar dažādu dziļumu, kas dod iespēju izvēlēties plašu augu sortimentu ar atšķirīgām augšanas prasībām un izmēru. Šis sistēmas veids vislabāk derēs gadījumiem, kad plānots izmantot lielus augus ar masīvu sakņu sistēmu. Šī konstrukcija ir īpaši piemērota liela izmēra sienu laukumiem – ātrijiem, sienām vairāku stāvu augstumā, kā arī uzstādīšanai pie ēku ārsienām.

Tekstila kabatu zaļā siena

Tekstila zaļās sienas pamatā ir konstrukcija, kas veidota no sintētiska filca tekstilijas. Šīs metodes lielākās priekšrocības ir vietas ekonomija nelielā telpā un salīdzinoši vienkārša uzstādīšana. Šajā sistēmā iespējams veidot smalku kompozicionālo rakstu un to aplūkot no tuva attāluma. Sienas konstrukcija ir viegla un neaizņem daudz vietas, tāpēc ir piemērota jebkurai dzīvojamajai platībai, ofisam vai nelielai sabiedriskajai telpai.

Izvērtējot dažādu iebūvēto sienu priekšrocības un trūkumus, ir iespējams sasniegt gaidīto rezultātu. Īpašu pievienoto vērtību pareizās sistēmas izvēlē varēs sniegt Herca Floras mākslinieki un tehniskie speciālisti, kuri palīdzēs nonākt pie telpas izmēram, apgaismojumam un mitruma līmenim piemērotākās zaļās sienas.

ZAĻĀS SIENAS UZSTĀDĪŠANAS VIDEO

Bieži dinamiskajā dzīves ritmā nepietiek laika, lai apgūtu zināšanas par telpaugu kopšanu, kā arī tas nemaz neietilpst biroju darbinieku, veikalu apkapojošā personālam vai viesnīcas administratoru darba pienākumos. Tāpēc, lai Jūsu telpaugi nezaudētu savu sākotnējo svaigo izskatu un Jums neradītu liekus uztraukumus, piedāvājam noslēgt ilgtermiņa apkopes līgumu. Mūsu telpaugu speciālisti ieradīsies pie Jums vienu līdz trīs reizēm nedēļā un veiks telpaugu apkopi (laistīšanu, mēslošanu, pārstādīšanu u.tt) - augi vienmēr izskatīsies lieliski un Jums nebūs jāsatraucās par to kopšanu. Mūsu apkopes līgumos ir ietvertas garantijas, ka telpaugi visu līguma periodu saglabās savu sākotnējo, svaigo izskatu. Iespējama arī telpaugu nomaiņa situācijās, kad klients vēlas mainīt telpu interjēru.

SAZINĀTIES AR MUMS

Pildas iela 16B, Rīga, LV-1035

+371 29478797, +371 29491661

info@hercs.lv

Ziņas pielikums

vai pievienojiet failus šeit
faila izmērs līdz 1MB un pielikuma izmērs līdz 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Noņemt