Stabilizēto sūnu siena ir inovatīvs veids, kā integrēt dabas elementus jebkurā telpā. Tā aizņem maz vietas, neprasa gandrīz nekādu kopšanu un izskatās lieliski dažādos apstākļos. Šāda izvēle ir ļoti laba alternatīva dzīvo augu sienai un augstvērtīgs dizaina elements pati par sevi. Sūnu porainā faktūra ir sekmīgs skaņas apslāpētājs, kā arī absorbē gaisā sastopamās kaitīgās vielas.

Herca Florai ir liela pieredze un augsta kompetence šādu risinājumu uzstādīšanā. Esam radījuši neskaitāmus darbus, tajā skaitā Baltijā lielāko sūnu sienu, kuras kopējā platība ir vairāk nekā 100 m².

Kādas ir sūnu un zaļās sienas atšķirības?

Stabilizētas sūnas iegūst īpašā tehnoloģiskā procesā, tās apstrādājot ar dabisko parafīnu un glicerīnu. Šādi sagatavotas sūnas ir dzīvas un ilgstoši saglabā estētisko kvalitāti, tātad izskatīsies svaigas līdz pat desmit gadiem.

Atšķirībā no dzīvās zaļās sienas, sūnām nav nepieciešama laistīšana, stādīšana vai apkope. Tām nav arī īpašu prasību pēc dabiskās gaismas, kādas ir zaļajiem augiem. Līdz ar to sūnu siena ir vienreizējs pirkums, kam neveidojas papildu uzturēšanas izmaksas.

Šāds risinājums būs piemērotāks telpām, kuru sienas neparedz lielu svarnesību – sūnu sistēma ir četras reizes vieglāka par tās istabas augu līdzinieci. Der zināt arī, ka sūnas aizņem mazāk telpas – šāda konstrukcija būs aptuveni 10–15 cm bieza, kamēr zaļajai sienai jāparedz ap 40 cm. Tāpēc stabilizētās sūnas ir lieliska alternatīva, ja dzīvo augu sienu nav iespējams uzstādīt. 

Kādas ir sūnu sienas dizaina pielāgošanas iespējas?

Sūnu sienas dizains ļauj vaļu dažādām kombinācijām, jo nav iespējams radīt divus vienādus darbus – katra plate ir neatkārtojams roku darbs ar unikālu tekstūru un krāsu. Materiāla faktūras un laukumus iespējams kombinēt neskaitāmos veidos atkarībā no klienta ekspektācijām un budžeta. Atšķirībā no dzīvo augu sistēmām, ar sūnām iespējams izveidot jebkuras formas zīmējumu – tas var būt, piemēram, Jūsu uzņēmuma logotips vai atsevišķi, ar apdares materiālu struktūru kontrastējoši laukumi. Lai sūnu siena iegūtu apjomu, to var kombinēt ar citiem stabilizētiem dabas elementiem – lapām, augiem, ziediem. 

Šādu sistēmu var uzstādīt praktiski jebkur. Tai nav īpašu prasību pret gaismu, tāpēc tā ir piemērota arī tumšām vietām. Tomēr ir daži faktori, kas jāņem vērā:

  • stabilizēto sūnu sienas nav paredzētas uzstādīšanai ārā un tiešos saules staros;
  • pārlieku sauss gaiss nebūs piemērots, taču arī šādā vidē iespējams uzturēt sūnu sienu, 1–2 reizes gadā veicot mitrināšanas procesu ar speciālu, šim nolūkam paredzētu aerosolu;
  • pārāk mitrā telpā sūnas var daļēji zaudēt estētiskās kvalitātes, tādēļ jārūpējas par vides atbilstību. 

Sūnu sienas ir lieliska alternatīva zaļo augu sistēmām gadījumos, kad ir svarīgas zemas ekspluatācijas izmaksas, ir ierobežots telpas izmērs vai konstrukciju nestspēja, kā arī plānotā vieta nesaņem daudz dabiskās gaismas. Tāpat šo variantu iesakām izvēlēties, ja vēlaties neatkārtojamu un tieši Jums pielāgotu dizainu. Ja vēlaties apskatīt Latvijā īstenotos projektus, aicinām apmeklēt biznesa centru “Origo” vai arī kādu no uzņēmuma “TET” klientu apkalpošanas centriem lielākajos tirdzniecības centros. Ja Jums ir radušies jautājumi par sūnu sienu iespējām, mūsu komanda palīdzēs izvēlēties īsto risinājumu. 

SAZINĀTIES AR MUMS

Pildas iela 16B, Rīga, LV-1035

+371 29478797, +371 29491661

info@hercs.lv

Ziņas pielikums

vai pievienojiet failus šeit
faila izmērs līdz 1MB un pielikuma izmērs līdz 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Noņemt