Herca Dārza komandā ir sertificēti dārzu projektētāji, tehniķi un arboristi, kuri regulāri papildina zināšanas un apgūst jaunas iemaņas, lai spētu Jums piedāvāt arvien jaunus risinājumus. Tieši tāpat kā interjera dizains un apģērbu stils, arī dārzu dizains attīstās un mainās. Mūsu platuma grādos ienāk jauni augi un dārzu dizaina elementi, kas ļauj izstrādāt aizvien neparastākus risinājumus. 

Dārzu dizaina stili

Izmantojot zināšanas un plašo pieredzi, mūsu speciālisti palīdzēs Jūsu iecerēto dārza redzējumu stilistiski pielāgot videi un iespējām. 

Modernā stila dārzs 

Šī stila dārzus raksturo vienkāršība un askētiskums. Augi šādos dārzos parasti ir kā arhitektūras elementu atbalss. Šādos dārzos uzsvars vairāk tiek likts uz faktūrām un toņiem, nevis apjomu vai ziediem.

Japāņu stila dārzs

Japāņu stila dārzs bieži tiek asociēts ar mieru un harmoniju. To raksturo nelieli augi, akmens skulptūras vai elementi, kā arī ūdenstilpnes. Japāņu dārzā bieži ir sastopami bambusi, bonsai stila koki, kā arī Japānas kļavas. 

Vidusjūras stila dārzs

Atšķirīgo klimatisko apstākļu dēļ ne visi Vidusjūras dārza elementi ir iespējami mūsu platuma grādos, tomēr, veiksmīgi apvienojot formas, dekorus un augus, arī pie mums vismaz vasarā ir iespējams pielāgot un izveidot Vidusjūras stila dārzu. 

Formāls jeb klasiska stila dārzs

Šādus dārzus parasti raksturo precizitāte, ģeometriskas formas dzīvžogi, ziedi, kas arīdzan veido ģeometrisku formu kompozīcijas, simbolus vai ornamentus. Šo dārzu izveidē būtiska loma ir dzīvžogiem un to regulārai kopšanai, kā arī ziediem – rozēm u. c. 

Lauku dārzs

Lauku dārza nepiespiestais stils un vienkāršība izpelnās arvien vairāk simpātiju dārzu mīļotāju vidū. Šādā dārzā patīkams ir viss: rozes, dzīvžogi, arkas, akmens elementi u. c. Un pats galvenais, ka tas neprasa perfektumu – neliela asimetrija pat piešķirs noteiktu šarmu. 

Dārzu dizaina vēsture 

Dārzu dizaina kā zinātnes aizsākumi meklējami ļoti senā pagātnē – vēl pirms mūsu ēras. Senos rakstos ir atrodami ieraksti par cilvēku veidotiem dārziem senajās grieķu un persiešu impērijās. 

Pirmie dārzi tika izveidoti, balstoties uz nepieciešamību, lai ar kokiem nostiprinātu ūdenstilpju krastus un norobežotu apdzīvotas vietas no dzīvnieku uzbrukumiem. Tomēr ar laiku šī funkcionālā nepieciešamība attīstījās kā vieta estētiskajām baudām. 

Pirmie ēģiptiešu dārzi bija būvēti pēc stingras funkcionālas struktūras, audzējot tajos dārzeņus, augļus un garšvielas. Āzijas dārzi tika veidoti, vadoties pēc taoisma filozofijas principiem, koncentrējoties uz radošumu un harmoniju un izceļot dabas kārtību. Senajā Grieķijā dārzi tika veidoti pēc helēnisma tradīcijām, uzsvaru liekot uz baudām un vizuālo pievilcību. 

Šos dārzu radīšanas principus daudzi ainavu arhitekti ievēro gadsimtiem ilgi, studējot seno kultūru piemērus un to filozofiju ieviešot gan romāņu laika angļu dārzos, gan renesanses laika dārzos ap skaistākajām Eiropas pilīm. Arī mūsdienās dārzu dizaineri vadās pēc šiem principiem, pielāgojot tos klientu vēlmēm un prasībām. 

Uzziniet vairāk par iespējām Jūsu dārza dizaina izstrādē, sazinoties ar mums!

Herca Dārza kolektīvā strādā sertificēti dārza projektētāji, tehniķi, arboristi, kuri ar savām zināšanām palīdzēs Jūsu vīziju par iecerēto dārzu stilistiski pielāgot apkārtējai videi un vēlmēm.

Šie ir tikai daži no iespējamajiem dārzu dizaina stiliem. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk un izveidotu sava dārza dizaina stilu!

SAZINĀTIES AR MUMS

Pildas iela 16B, Rīga, LV-1035

+371 29478797, +371 29491661

info@hercs.lv

Ziņas pielikums

vai pievienojiet failus šeit
faila izmērs līdz 1MB un pielikuma izmērs līdz 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Noņemt