Herca Floras dizaineru uzdevums ir palīdzēt izvēlēties vides prasībām un dizainam atbilstošus augus, piedāvājot tos kopā ar stilistiski augstvērtīgiem puķpodiem. Mūsu sortimentā pieejami augi no audzētājiem visā pasaulē, kā arī vairāk nekā 6000 dažādu izmēru un formu puķpodi. 

Lai izvēlētos īsto augu, ir jāņem vērā divi būtiski aspekti:

  1. vizuālā iederība un dizainiskā vērtība telpā (šis faktors ir atkarīgs no klienta gaumes un telpas interjera īpašībām; svarīgs ir gan augs, gan tam pieskaņots puķpods);
  2. pievienotā vērtība attiecībā uz gaisa kvalitātes uzlabošanu (pētījumi par iekštelpu gaisa kvalitātes ietekmi uz cilvēka veselību ir samēra neseni, taču līdzšinējie rezultāti stabili pierāda telpaugu klātbūtnes pozitīvo ietekmi uz mūsu fizisko un mentālo veselību). 

Kurus augus izvēlas visbiežāk?

Ir neskaitāmi daudz dažādu iespēju gan individuālu augu izvēlē, gan to kombinācijās, taču ir vairākas šķirnes, kas mūsu pieredzē ir vienlaikus gan estētiski iederīgas, gan augstvērtīgas gaisa kvalitātes uzlabošanai. Visbiežāk abus aspektus apvieno spatifīla, fikuss, dracēna un dīfenbahija, par kuriem tūlīt uzzināsit plašāk.

Spatifīla

Augs ar iegarenām, tumši zaļām lapām un baltiem ziediem. Tas palīdz attīrīt gaisu no sadzīves ķīmijas un būvmateriālu radītā piesārņojuma. Spatifīla caur lapām absorbē un attīra mēbeļu krāsu, laku, mazgāšanas līdzekļu un cigarešu dūmu piesārņojumu. Turklāt šis augs ir viegli kopjams un neprasa pastiprinātu uzmanību.

Elastīgais fikuss

Šis gumijkoks ar lielajām burgundieša krāsas lapām nāk no Indijas. Tas mīl gaismu, tāpēc ir piemērots gaišām telpām un labāk jūtas vasaras sezonā. Lielās lapas spēj absorbēt lielu apjomu kaitīgo vielu, padarot to par vienu no efektīvākajiem augiem gaisa attīrīšanā. Tas efektīvi uzņem gaisā esošo oglekļa dioksīdu un pārvērš to skābeklī, vienlaikus iederīgi izskatoties kā krāšņos, tā askētiskos interjeros.

Dracēna 

Ļoti viegli kopjams augs, kas pieejams vairāk nekā 120 šķirņu variācijās. Šis ir viens no visātrāk augošajiem telpaugiem – dažos gados tas spēj izaugt izmērā virs diviem metriem. Dracēnas ir labi benzola, formaldehīda un trihloretilēna absorbētājas. Piemēram, apmaļu dracēna ļoti labi absorbē gaisā sastopamos smagos metālus, kas rodas no auto izplūdes gāzēm.

Dīfenbahija

Augs ar tropisku izcelsmi. Tas jūtas labi gaišā vietā, pat tiešā saules gaismā. Šim augam ir svarīgs gaisa mitrums, tāpēc ieteicams tā lapas regulāri apsmidzināt ar ūdeni. Auga lielās lapas ir īpaši efektīvs formaldehīda absorbētājs. Tās iznīcina telpās sastopamo piesārņojumu, kas rodas no papīra dvieļiem, atkritumu maisiņiem, audiem, paklāju pamatnes un grīdas segumiem. Dīfenbahija ir noderīgs augs telpās ar kondicionētu gaisu, jo ir efektīvs gaisa mitrinātājs. 

SAZINĀTIES AR MUMS

Pildas iela 16B, Rīga, LV-1035

+371 29478797, +371 29491661

info@hercs.lv

Ziņas pielikums

vai pievienojiet failus šeit
faila izmērs līdz 1MB un pielikuma izmērs līdz 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Noņemt